JEDNODUCHÝ KURZ

KOMUNIKÁCIA SO SÚCITOM

DIGITÁLNA AKADÉMIA EMC

My ľudia sme veľmi zraniteľní. K porozumeniu preto potrebujeme vedieť komunikovať empaticky.

CIEĽ KURZU

Kurz chce záujemcov povzbudiť k prekonávaniu strachu z komunikácie s ľuďmi, ktorí prechádzajú ťažkou životnou situáciou a ponúknuť techniky rozhovoru pre takúto komunikáciu.

OBSAH KURZU

Účastník sa dozvie o spôsobe komunikácie, ktorá je dlhodobo overenou metódou pomoci ťažko chorým pacientom a ktorú využívajú dobrovoľníci organizácie Adventures in Caring foundations v USA. Jej princípy sú všeobecne aplikovateľné a využívané aj v dobrovoľníckej činnosti tých, ktorí navštevujú chorých v nemocniciach a sociálnych zariadeniach.

PRE KOHO JE KURZ URČENÝ

Kurz je určený pre opatrovateľov v sociálnych zariadeniach, pre ľudí, ktorí opatrujú ťažko chorých, aj pre tých, ktorí chcú zlepšiť svoje komunikačné zručnosti a schopnosť empatického počúvania.

ČO POTREBUJETE NA KURZ

Pre spustenie kurzu ho potrebujete uhradiť a VYTVORIŤ si osobný účet v Akadémii EMC (ak ho ešte nemáte vytvorený). Kurz vám bude odomknutý do 24 hodín.

VSTÚPTE do Digitálnej akadémie.

KONTAKT

V prípade akýchkoľvek otázok nás kontaktujte na matej.orac@edumiscentrum.sk .

5€

Miesto: Akadémia EMC

Počet lekcií: 22

Termín a tempo kurzu: Volíš si ich sám

Náročnosť: Nízka

Certifikát: Nie

Zdieľať

Natália Kaciánová

lektorka

Je farárkou ECAV na Slovensku. Od roku 2008 pôsobí na Biblickej škole v Martine ako koordinátorka pastorálneho štúdia Služba sprevádzania (SLZA). V cirkevnom zbore v Martine vedie podporné skupinky pre smútiacich. Získala PhD. v oblasti pastorálnej teológie starostlivosti o ťažko chorých a smútiacich.