JEDNODUCHÝ KURZ

NA ÚRAD Z OBÝVAČKY – ELEKTRONICKÁ KOMUNIKÁCIA S ÚRADMI

DIGITÁLNA AKADÉMIA EMC

Ak vlastníte elektronický občiansky preukaz s kvalifikovaným podpisom, každý úrad je pre Vás tak ďaleko, ako ďaleko je Váš počítač s internetom.

Elektronická komunikácia s úradmi nám výrazne šetrí čas a peniaze a dovoľuje komunikovať s úradmi bez ohľadu na ich pracovnú dobu. Či už chcete v obci podať žiadosť o stavebné povolenie, potrebujete služby katastra na okresnom úrade, alebo podávate daňové priznanie na finančnej správe, či požadujete od súdu dedičské rozhodnutie potrebné pre majetkové vysporiadanie vlastníctva alebo chcete len vykonať zmenu v evidencii vozidiel. Pri tom všetkom vám elektronická komunikácia prostredníctvom schránky slovensko.sk a vášho elektronického občianskeho preukazu uľahčuje styk s úradmi.

CIEĽ WEBINÁRA

Webinár záujemcom predstaví možnosti využitia elektronického občianskeho preukazu s elektronickým podpisom, oboznámi vás s prostredím elektronickej schránky slovensko.sk a možnosťami, ako komunikovať s orgánmi verejnej moci, priblíži technické a softwarové požiadavky na podpisovanie dokumentov elektronickým podpisom a povzbudí k používaniu elektronického občianskeho preukazu.

OBSAH WEBINÁRA

Počas webinára dostanete odpovede na otázky, čo je občiansky preukaz s elektronickým podpisom, aký je rozdiel medzi emailovou komunikáciou a komunikáciou prostredníctvom schránky slovensko.sk, aké programy na podpisovanie dokumentov a žiadostí potrebujem a ako ich nainštalujem, ako v prostredí slovensko.sk vyhľadávam potrebný úrad. Kurz zodpovie aj otázku, či môžem elektronický občiansky preukaz využívať pri internetovom styku s niekým iným, než len orgánom verejnej moci alebo, či je možné zneužitie môjho elektronického podpisu na internete?

KOMU JE WEBINÁR URČENÝ

Webinár ocenia ľudia, pre ktorých je dôležité hospodárne zaobchádzanie s časom, potrebujú využívať služby štátu bez nutnosti „behania“ po úradoch, chcú rozšíriť svoje digitálne zručnosti a chcú šetriť na zákonných poplatkoch.

ČO POTREBUJETE K ÚČASTI NA WEBINÁRI

Okrem registrácie na webinár bude dôležitou Vaša zvedavosť a túžba niečo nové sa naučiť. Potrebovať budete, samozrejme, počítač s internetom, kamerou a mikrofónom. Vlastnenie elektronického občianskeho preukazu s kvalifikovaným podpisom nie je podmienkou kurzu, v budúcnosti sa vám ale určite zíde.

NAHRÁVKA WEBINÁRA

Krátko po ukončení webinára bude v prostredí Akadémie EMC zverejnený kurz, v ktorom sa naučíte, ako nainštalovať programy umožňujúce používanie elektronického podpisu, ako si nastaviť schránku slovensko.sk, či ako pomocou smartfónu zjednodušene vstupovať do schránky slovensko.sk.

KONTAKT

V prípade akýchkoľvek otázok nás kontaktujte na frantisek.korecko@edumiscentrum.sk .

5€

Miesto: Akadémia EMC

Počet lekcií: 11

Termín a tempo kurzu: Volíš si ich sám

Náročnosť: Stredne pokročilá

Certifikát: Nie

Zdieľať

František Korečko

lektor

je popularizátor elektronických služieb štátu so skúsenosťami s elektronickým úradným stykom, predkladaním žiadostí a riešením problémov e-governmentu. Venuje sa užívateľskej skúsenosti na internete, zodpovedá za technickú podporu služieb EMC.